Нови три случаи на коронавирус – нема починати

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.342 тестирања, а регистрирани се 3 нови случаи на КОВИД-19 сите во Скопје.
Скопје – 3.

Нема починати, а регистрирани се 6 оздравени пациенти.


ѝ