Капитенот на македонската фудбалска репрезентација и напаѓач на Џенова вечерва имаше уште еден блескав момент на мечот со Наполи во италијанското Калчо.

Одличен прием и ефектен гол на ветеранот Пандев кој вечерва масовно се споделува низ Италија но и од македонските навивачи.