Шефот на кабинет на вицепремиерот Артан Груби, бил идентификуван кога ја поминувал патарината кај Миладиновци без да плати, со нелегално поставени флешери, дознава „А1он“.

Според извори на медиумот тој бил затекнат вчера и е еден од 32 лица за кои МВР објави дека биле санкционирани поради злоупотреби при наплата на патарината. Полицајците го фатиле при спроведување на акциска контрола на МВР.


Неофицијално тој бил со службено возило на кои биле поставени флешерите.

Автомобилот бил сопственост на новото Министерство за политички систем и односи меѓу заедниците. Незаконското поставување флешери се казнува прекршочно.

Предходно советник на Груби беше сменет откако беше откриено дека бил фатен од полицијата со дрога.

Текстот во целост на: „А1он“.