Нов вербален инцидент на претседателот Пендаровски при контакт во живо со граѓани.

Овој пат се случи на ракометниот турнир во Струга каде Пендаровски е покровител.


Во моментот кога официјалниот спикер го најавува доаѓањето на претседателот на мечот меѓу Еуростандард Пелистер и Татран од Прешов од публиката се слушаат извици уааа, свирежи и други навредливи пораки.

Веднаш по првата реакција на публиката кон Пендровски од трибините почнува скандирање: Никогаш северна само Македонија ….

Предходно Пендровски се соочи со изливи на гнев од граѓаните во неговото место на потекло Галичник каде две години по ред за Галичка свадба добиваше изрази на незадоволство и гнев од граѓани.

Пречекот на Пендровски на турнирот на кој тој е покровител

Тетовскиот кадар на Бихачка со нова епизода

Функционерот на СДСМ кој од Македонец стана Албанец да се вработи ја објаснува историјата (ВИДЕО)