Нов гаф: Шефот на Пентагон во Скопје го дочека метла (ВИДЕО)

По скандалот со австрискиот канцелар Курц кој беше пречекан со летонско знаме, владиниот протокол денеска со уште еден голем гаф откако министерот за одбрана Матис во Скопје беше дочекан со нечист црвен килим и човек што чисти со метла пред неговите чекори.

Најновиот протоколарен гаф од видеото на Алсат М.