Нема договор за избори!

На средбата кај претседателот на државата Стево Пендаровски, вечерва не беше постигнат договор за одредување датум за предвремените парламентарни избори. „Не успеавме да постигнеме договор. Оставивме можност во текот на утрешниот ден доколку една од страните заклучи да се слушнеме – да се слушнеме“ изјави Заев по средбата. „Во интерес на процесот, во интерес на … Продолжи со читање Нема договор за избори!