Уште најмалку двајца македонски политичари неконтролирано се смееле или народно кажано се кезеле на глупите шеги на Еди Рама на сметка на македонскиот територијален интегритет, јазик и идентитет.

Богдан Илиевски објавува видео на кое се гледа како и Заев и Шилегов во слична прилика се ,,кезеле” на глупите шеги на албанскиот премиер.


Линк до видеото

https://www.facebook.com/603272137/posts/10160200744542138/

Во исто време бугарскиот весник Блиц објавува дека синтагмата Западна Бугарија Рама ја користел и предходно во разговори со македонски претставници.

Линк до написот на Блиц.бг

https://blitz.bg/svyat/premiert-na-albaniya-s-nova-nagla-shega-za-severna-makedoniya-i-blgariya-video_news891323.html

Најнова вест

Македонија неславен рекордер на црна европска листа

Екс вице-гувернерка на НРБМ го урна владиниот мит за странски причини за економските проблеми