Еден од најсреќните вчера на стадионот Ренцо Барбера во Палермо беше Елиф Елмас кој не играше поради два жолти картони.

Неговиот клуб Наполи објави видео од емотивната прослава на која се гледаат повеќе други македонски репрезентативци.


Елмас се очекува да биде најголемата опасност за Португалија во вториот бараж закажан за вторник во Порто.