На Пендаровски му пречи „северна“ во името

„Ми пречи. Ми пречи како и претпоставувам на сите Македонци, на сите граѓани во земјава. И ден денеска не можам да се навиканм. Можеби со тек на време, ќе биде“, вели претседателот Стево Пендаровски запрашан од новинар на „Ал Џезира“ дали му пречи она додавката северна ново име на државата.

Емисијата на Ал џезира“ премиерно ќе се емитува во понеделник.