Мицкоски-Заев вечерва на МТВ

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва ќе се соочат во живо на дебата во 20.15 часот на МТВ 1. Ова на својот фејсбук профил го најави Мицкоски.