Мицкоски за Заев: Ве гледа во очи и ве лаже

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес конференција по пријавувањето на бегалецот на правдата Сашо Мијалков настанот го оценува како тежок шамар за македонските институции.

Тој нотира неколку нелогичности кои се доказ за договор меѓу Заев и Мијалков на сметка на правдата.

Целото видео на овој ЛИНК

Целата хаварија премиерот сака да ја прикаже како успех
https://www.expres.mk/zaev-veli-deka-mijalkov-se-predal-zatoa-shto-nemal-drug-izbor/