Мицкоски пред владата: Предводам македонска хистерија и нема да запрам (ВИДЕО)

На денешниот протест против владините политики со Бугарија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ им најави на Заев, СДСМ и владата дека ќе одговараат за велепредавство ако направат штетен договор со Софија.

Мицкоски им се обрати и на партнерите од ЕУ и НАТО, одговори на обвинувањата од Софија дека води антибугарски кампања и ги повика сите граѓани да реагираат затоа што викендов во Софија се продава македонската кожа и идентитет.

https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/videos/422324855795189/