„Меѓународниот сојуз“ на Боки 13 доби кривична пријава

Управата за јавни приходи денеска соопшти дека ќе покрене кривични пријави против „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски, против „Томато продукција“, каде беше сместена телевизијата „1ТВ“,  и против сопственичката на фирмата „БМЈ груп“.

Тие се товарат за даночно затајување поголемо од 20 милиони денари


Бојан Јовановски поднел неотповиклива оставка од „Меѓународниот сојуз“, откако станал првоосмничен во случајот „Рекет“.