Македонија губи но барем ,,Фалангата” не треба да се грижи за својата иднина (ГАЛЕРИЈА)

Македонија загуби во првите два меча од светското првенство во ракомет кое ние го играме во Краков во Полска но на трибините победници се навивачите на Македонија познати како ,,Фаланга”.

Меѓу нив има и деца кои од мали навиваат за своите спортски херои и кога губат и кога победуваат.

Од галеријата ќе видите кои знамиња од три македонски градови ја красат Таурон арената во Краков