Лудница: Како во Буенос Аирес ги славеа головите и триумфот на Аргентина (ВИДЕО)

Стотици илјади Аргентинци собрани во центарот на главниот град Буенос Аирес во делириум ги прославија головите на нивните фудбалери во финалето со Франција на Светското првенство во Катар, а невидеан еуфорија ги зафати по последниот успешно изведен удар од белата точка во пенал-серијата: