Кирил Лазаров, селектор и капитен на ракометната репрезентација на Македонија која неодамна убедливо го совлада светскиот и олимписки шампион Данска, на својот колега од фудбалскиот национален тим Горан Пандев и на неговите соиграчи им го честита величествениот триумф над четирикратниот светски и трикратен европски првак Германија.