Куманово чека: Заев го предлага Спасовски за технички премиер

Оливер Спасовски како технички премиер е предлогот на Заев на лидерската средба, брифираат извори блиски до учесници на состанокот кај претседателот Пендаровски.

За датумот на изборите на средбата има различни мислења, но доминира периодот прво полугодие 2020 година, тврдат истите извори.