Ковачевски, Пендаровски и Груби му дале македонски пасош на руски агент што сакал да го уништи претседателот Бајден

Украинскиот Русин со узбекистанско потекло Александар Онишченко добил македонски пасош а во Вашингтон важи за човек што сакал да ја прекине претседателската кампања на Џо Бајден со објава на компромитирачки материјали за неговиот син Хантер. Поранешен американски амбасадор во ОБСЕ и дел од поширокиот тим поддржувачи на актуелниот претседател на САД открива дека Онишченко е … Continue reading Ковачевски, Пендаровски и Груби му дале македонски пасош на руски агент што сакал да го уништи претседателот Бајден