Коронавирусот зеде уште 11 животи, нови 316 заразени

Во последниве 24 часа, по изработени 1.562 теста, регистрирани се 316 новозаразени со Ковид-19 во Македонија.

Починале 11 пациенти позитивни на вирусот.

Според ИЈЗ, оздравеле 681 пациент.