Кој да го замени преговарачот Бучковски ако Трифонов стане премиер (ВИДЕО)

Граѓани предлагаат кој да биде македонски преговарач во спорот со Бугарија ако шоуменот Слави Трифонов стане нов бугарски премиер.

За многумина најдобар кандидат да го замени професорот и екс премиер Владо Бучковски на преговарачката функција засега е легендарниот Игор Џамбазов кој на едно гостување во ТВ шоуто на Трифонов пред десетина години предизвика хаос во студиото на победникот на сегашните бугарски избори.


Зошто Џамбазов најдобро би се справил со Трифонов од видеата.