Коце му оставил на Петре готов проект за Универзална сала (ВИДЕО)

Екс градоначалникот на Скопје Коце Трајановски на актуелниот татко на градот му оставил готов проект за нова Универзална сала кој не е спроведен а Шилегов најави уривање на старата и изградба само на паркинг без нова сала.

“Ова е идејното решение за Универзалната сала во Скопје што беше проект на претходната влада на ВМРО-ДПМНЕ и на градоначалникот Коце Трајановски. Готовиот проект до сега требаше да биде реализиран.
Скопје не заслужува да биде обезличено, Скопје мора да се гради!”, објави денеска опозицијата која во видеото покажа како треба да изгледа новиот објект на Универзалната сала.

https://www.facebook.com/90137764259/posts/10158905297934260/?sfnsn=scwspmo&extid=FcKvHBlS26EDKc5i&d=n&vh=e