Катица Јанева се појави на Твитер (ФОТО)

Фотографија на екс шефицата на СЈО Катица Јанева се појави денеска на социјалните мрежи.

Скопјанецот Дини Муареми објавува фотографија на која се гледа насмеаната Јанева додека разговара на некој видео сервис на социјалните мрежи.


Јанева најверојатно е сликана додека се наоѓала во својата ќелија или во некоја од заедничките простории на истражниот затвор во Шутка.

Фотографијата на човекот со кого разговарала Јанева е скриена.

Според затворските правила затвореници не би требало да користат интернет и мобилни телефони.

https://twitter.com/DiniMuaremi/status/1192883279814373377?s=19