Карлеуша се вакцинира во истиот ден кога и премиерот Заев

Српската турбофолк ѕвезда Јелена Карлеуша имаше привилегија да се вакцинира во истиот ден кога и премиерот на Македонија, Зоран Заев.

Разликата е само во тоа што Карлеуша прими антиковид-вакцина на „Фајзер“, а Заев на кинескиот производител „Синофарм“.