Навивачите на фудбалскиот клуб Трабзонспор, чиј член е македонскиот репрезентативец Енис Барди, пред натпреварот со Базел од Конференциската лига на УЕФА им се заблагодарија на спасувачите од катастрофалниот земјотрес што ја погоди Турција со пригодна кореографија: