Јовановиќ: Србија за Косово ја добива Македонија која нема да постои, ЕУ го измами Заев (ВИДЕО)

Во интервју за српските медиуми пренесено на социјалните мрежи председателот на српската Либерално демократска партије (ЛДП) Чедомир Јовановиќ вели дека на Србија во замена за Косово и се ветува Македонија.

Јовановиќ кој беше близок и му помагаше на Зоран Заев да дојде на власт вели дека ЕУ го измамила Заев кога го убедувала да го смени името во замена за влез во ЕУ.

Лидерот на српската ЛДП вели дека според понудата од ЕУ Македонија на тој начин нема да постои.

Јовановиќ во српската јавност важи за човек кој е близок на ЕУ и САД и знае што зборува за односите во регионот.

Шокантното видео на овој линк

https://vm.tiktok.com/ZM2eypbdR/