Новинарот на емисијата Заспиј ако можеш Горан Момироски како гостин на Само Вистина на Канал 5 открива низа детали за скандалот ,, Онишченко” кој ја тресе македонската јавност но и странските амбасади во Скопје.

Момироски вели дека можна причина за издавањето на Македонски пасош на украинскиот тајкун кој е на црната листа на САД е тоа што тој се занимава со трговија на гас.

Момироски смета дека не е само АНБ одговорна за скандалот туку и функционери на МВР но и врвот на владата кои дале дозвола за пасош за рускиот играч што сакал да го урне претседателот Бајден со трансфер на видео материјали за неговиот син Хантер Бајден.

Повеќе детали во видеото

Целата емисија на Канал 5

https://fb.watch/gZ07Jb3ypc/