Израел: Петмина убиени во Назарет

Пет мажи беа убиени во едно од најсмртоносните престрелки во поновата историја на Израел.

Трагедијата се случила во предградие на северниот град Назарет, пренесoa израелски медиуми


На петмината мажи им била укажана помош и биле пренесени во болница во критична состојба, каде што подоцна починале, соопштија лекарите.

Израелската полиција соопшти дека испратила голема сила во областа и дека трага по осомничени, потврдувајќи дека инцидентот е криминален.