Хајредини: Еве зошто замина Заев!

„Заев морал да замине од својата функција не поради поразот на локалните избори туку поради судскиот процес кој се води во САД, а во кој беа инволвирани и екс премиерот Бучковски, екс вице премиерот Муса Џафери и лидерот Али Ахмети“.

Објава на социјалните мрежи на аналитичарот и поранешенминистер за финасии, Џевдет Хајредини.