Четири лица синоќа се тешко повредени од удар на гром во близина на Белата куќа во Вашингтон, јави Си-Ен-ен

Громот удри во две жени и двајца мажи кои биле во јавниот парк што е лоциран пред резиденцијата на американскиот претседател.

Повредените се хоспитализирани и во критична ситуација.