Навивачката група „Гробари“ ја расипа коректната атмосфера на натпреварот на нејзините миленици од Партизан против Еурофарм Пелистер од ракометната СЕХА-лига во Белград, скандирајќи „Јужна Србија, никогаш Македонија“.

Битолчани славеа со 25:23, а националистичкиот „ничим изазван“ испад од фановите на „црно-белите“ е регистриран по 51:30 минути од почетокот на видеото: