Ѓорѓиев за победата над Белгија: Македонијаааа газииииииии!

Капитенот на одбојкарската репрезентација на Македонија, Никола Ѓорѓиев, го сподели на Твитер своето одушевување од синоќешниот триумф над Белгија од 3:1 во второто коло од Европската златна лига.