Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ синоќа го освои турнирот во Торино.

Во публиката Ѓоковиќ имаше поддрршка и од Македонија, а еден од навивачите испрати видео до Мак Спорт со благодарност од Ѓоковиќ за Македонците.


– “ФАЛА МАКЕДОНИЈА”, порача Новак Ѓоковиќ по освојување на титулата во Торино 🇲🇰❤️🇷🇸

Видеото е од Македонецот ДИМИТАР БАДЕВ, кој во живо го поддржуваше Новак Ѓоковиќ, напишаа од Мак Спорт на Фејсбук.

https://www.facebook.com/watch/?v=1765958663789674&t=7