Генерал на АРМ може да настрада поради лекции по достоинство за Пендаровски и Шеќеринска

Генерал-мајор Павле Арсоски кој е командант на Командата за операции во Армијата на Република Македонија е еден од блиските офицери на врховниот командант претседателот Стево Пендаровски и министерката за одбрана и Вице премиерка Радмила Шеќеринска кој секојдневно им држи лекции по чест и достоинство. За разлика од Пендаровски и Шеќеринска Генералот Арсоски во своите коментари … Продолжи со читање Генерал на АРМ може да настрада поради лекции по достоинство за Пендаровски и Шеќеринска