На Фејсбук се споделува фотка на Катица Јанева по објавувањето на видео-снимката за “Рекет” во италијански медиум и по барањето на многумина правни експерти кој тврдат дека таа да биде повикана на распит од страна на ОЈО „по допрен глас“.

Јанев, која даде оставка, па зеде 30 дневно боледување кое го прекина за да оди на одмиор, наводно е во Грција.

„Јанева која е на ‘ваканција’ во Калитеа (Грција) ‘ја фати глава’ и си плати масажа која според неименуваниот извор чинела 10 евра, пишува ФБ корисник.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10219658593476398&set=a.2248133323848&type=3