Елмас го „остави“ фудбалот и почна да тренира кик-бокс! (ВИДЕО)

Одморот по завршената сезона со настапот на Европското првенство во фудбал македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го поминува активно, тренирајќи кик-бокс!

На својот профил на Инстаграм играчот за врска објави видео на кое е снимен во рингот со Дејан Митровски-Урко, кому Елмас му подарил дрес на Наполи.

Трансформацијата на „џелатот“ на Германија во мундијалските квалификации од фудбалер во кикбоксер на следниот линк:

https://www.instagram.com/p/CRFPNCbJO6V/?utm_source=ig_embed&ig_rid=b29da1ca-5606-4bd7-a495-12633f6e81e9