Експлозија на возило во Скопје (ВИДЕО)

Околу 23 часот вечерва во скопската населба Тавталиџе експлодирало паркирано возило.

Според видеото објавено на социјалните мрежи возило паркирано во близина на гимназијата Нова пламнало од засега непознати причини.