Џеф Безос годинава заработил 56 милијарди, сега „тежи“ 171 милијарда долари

Богатството извршниот директор на „Амазон“, Џеф Безос, скокна на нов историски рекорд од 171,6 милијарди долари, објави Блумберг. Според Блумберг, претходниот рекорд беше поставен на 4 септември 2018 година кога Безос тежење 167,7 милијарди долари, а новиот е поставе откако во средата вредноста на акциите на Aмазон пораснале за 4,4% на рекордни 2.878,7 долари по … Продолжи со читање Џеф Безос годинава заработил 56 милијарди, сега „тежи“ 171 милијарда долари