Денеска облачно и студено време

Променливо облачно и студено, попладне со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималните температури ќе се движат 0д -3 до 3 степени, а максималните од 3 до 10 степени.

Утрово измерени 3 степени Целзиусови во Маврови Анови, -2 Крива Паланка, Крушево, -1 Штип, Берово, Виница, 0 Скопје-Петровец, Дебар, 1 Скопје-Зајчев Рид, Тетово, Прилеп, Охрид, 2 Струмица, 3 Битола, Демир Капија, 6 Гевгелија.