Ден без починати, нови 15 случаи на корона

Министерството за здравство информиравдека во последните 24 часа се направени 2550 тестирања, а регистрирани се 15 нови случаи на ковид-19: Скопје – 10, Куманово и Дебар – по 2, Тетово – 1.

Регистрирани сe 6 оздравени пациенти од: Скопје – 5 и Тетово – 1.

Не се регистрирани починати лица.