Дали е ова можно: Заев повика да се стават настрана националните интереси (ВИДЕО)

Во медиумскиот хаос што настана вечерта по референдумот само малкумина забележале дека за време на својот говор во седиштето на коалицијата „Излези за Европска Македонија“, премиерот Заев повика на ставање настрана на националниот интерес.

Според видеото една од ретките личности која што веднаш го забележа најновиот гаф на премиерот Заев е вицепремиерката Шеќеринска која што инстинктивно реагираше на повикот на нејзиниот шеф да се игнорираат националните интереси.

Повикот за ставање на страна на националните онтереси започнува на 5 минути и 29 секунди од видеото на Канал 5 телевизија.

Повикот на премиерот меѓу првите го забележаа твитерџиите

Check out @patkarka’s Tweet: https://twitter.com/patkarka/status/1047611308697427970?s=09