Пригодна проекција се појави на кулата Трамп во Мајами по повод роденденот на Владимир Путин.

„Овој Запад нема морално право ниту да пелтечи за слободата на демократијата.

Среќен роденден, господине претседателе“, гласеше проекцијата.

Фотографии и видеа од приватната честитка на поранешниот американски претседател до рускиот колега се појавија на социјалните мрежи.

Рускиот претседател Владимир Путин во петокот наполни 70 години.

Од САД официјално немаше роденденска честитка.