Сценаристот и режисер Божидар Божиновски, познат и по духовитите коментари на Фејсбук, овојпат со „смртно“ сериозна реакција за реакцијата на поранешниот премиер Зоран Заев за укинувањето на пресудата за ексдиректорот на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков.

„’По пресудата за Мијалков, да го дочекаме Груевски на бел коњ’ – Заев

По тебе четирите јавачи на апокалипсата со прослава би ги чекале пред Триумфална и со концерт на плоштад. Човекот кој е највиновен за неказнивоста, го пушти Груевски, човекот кој го уништиш СЈО, даде име, историја, идентитет, јазик, се испазари со сите криминалци, од ветувања само радиодифузна укина, нема ни срам ни перде да се појави и да кука по пет години власт и ‘суство отворено ко пупка’. За среќа, оние кои ќе му судат нема да се вака широкогради“, коментира Божиновски.