Борис Дамовски со анаграм: УМРЕ ФЕНДЕР

Режисерот Борис Дамовски, еден од фронтмените на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ што лани седумдесетина дена протестираше низ државата против Тиранската платформа, на својот профил на „Фејсбук“ објави анаграм:

Дамовски е еден од осомничените за „терористичко загрозување на безбедноста и на уставниот поредок“ како учесник во настаните од 27 април минатата година.