Боки 13 вечерва спроведен да даде исказ во Кривичниот суд (ФОТО)

Бојан Јовановски вечерва е спроведен од полицијата во  Кривичниот суд Скопје каде пред истражен судија ќе дава исказ за случајот по пријавата на ОЈО по што судија на претходна постапка ќе одлучи дали за него ќе има притвор или не, јави „Слободен печат.

Тој денеска беше уапсен на граничниот премин Богогородица, заедно со  бизнисменот Зоран Милевски, познат како Зоки Кичеец.ц.


Двајцата се осомничени запримање мито во вредност од 1,5 милионие вра за вршење влијание врз обвинителкако и за и за перење пари.