Американскиот претседател Џозеф Бајден ја ставил раката на срцето, што е вообичаено при изведувањето на химната на американската химна, додека сфати дека тоа е – химната на Индија.

Тој очигледно се збуни кога, според протоколот се свиреа химните на САД и Индија, за време на официјалниот пречек во Белата куча на индискиот премиер Нарендра Моди кој е во официјална посета на Соединетите Американски Држави.

На видеото се гледа како тој, некаде на половина од изведувањето на индиската химна, полека ја спушта раката…