Откао министерката Мила Царовска со шал на луксузната марка „Гучи“ кој чини 300 евра, како што објави Алсат, се сретна со синдикалците пред два дена, не престануваат реакции на социјалните мрежи.

Пратеникот од Левица, Димитар Апасиев, со интресна споредба:

„Татко ми зема 200 € пензија, а мајка ми 100 € стечај. Таман, колку на Мила Царовска ШАЛЧЕТО“, напиша на својот ФБ профил пратеникот Димитар Апасиев.