Александар Велики Волкановски ги израдува Македонците во Австралија и цел свет

Ултимејт фајтерот со Македонско потекло роден во Австралија Алекс Велики Волкановски дојде до шестата победа по ред во најпрестижната ултимејт фајт-серија (УФЦ), откако ноќеска го совлада својот противник Чад Мендес.

Мечот заврши по само четири минути од борбата со технички нокаут.

Победата на Волкановски во видеото

https://youtu.be/4VuDwJFVHaQ

Во овој вид борби Македонија го има и “Македонскиот тигар” Ален Амедоски кој на почетокот на декември ја постигна својата осма победа од осум меча.

,,Македонскиот Тигар” Амедовски до 8-та победа во низа за 12 секунди