Home Search

трифонов вселена - search results

If you're not happy with the results, please do another search

Трифонов: Ќе испратиме двајца Бугари и еден северномакедонски космонаут во вселената

Лидерот на „Има таков народ“ партија за која се очекува да биде победник на предвремените парламентарни избори во Бугарија, најави дека самосттојно - без...

Француски астронаут понесе македонско знаме во вселената

Мандатарот за состав на влада во Бугарија, Слави Трифонов, уште не испратил „Северен Македонец“ во вселената заедно со Бугарин и Бугарка, како што вети,...

За Трифонов и бугарските космонаути : Ако не’ исмејуваат – тогаш сме на вистинскот...

Претседателот на бугарскиот Атлантски клуб и поранешен министер за надворешни работи, Соломон Паси, оценува дека по влезот на Бугарија во НАТО и ЕУ, земјата...

„Бугари и Македонец заедно во вселената? А кога и на Земјата?“, прашува бугарски новинар

Александар Андреев, уредник на бугарската редакција на Радио „Дојче веле“, ја коментира првата постизборна изјава на Слави Трифонов од партијата „Има таков народ“ за...

По најавата од Трифонов, Џамбазов ги повика кандидатите за астронаути во „Кејп Ќустендил“

„Ги повикувам сите колеги астронаути, утре во 17 часот да се чекаме пред вселенската станица Ќустендил за да го одработиме првиот тренинг“, напиша Игор...