Страшно невреме во Скопје, дел од градот нема струја

Силно невреме со дожд, ветер и електрични празнења го зафати вечерва главниот град на Македонија.
Нивото на врнежи од дожд и колку силно невреме го погоди скопје најдобро може да се види од видеото на Канал 5 тв.

Страшното невреме и силните удари на громови ја прекинаа електричната енергија во делови од Скопје.

Лошо време според метеоролозите не очекува и за време на викендот.

фото: фактор.мк