Редовното вежбање, здравата исхрана и користењето на соодветни креми се најдобри природни начини да го задржите младешкиот изглед што подолго. Но има одредена храна која може дополнително да влијае на вашата енергија, еластичноста на кожата, па дури и да лечи болести, за која советуваме да ја вметнете во вашата исхрана или диета и да ги искусите нејзините добрини.

Боровинки

– голем извор на оксиданти, витамини и минерали, ги штитат мозокот и кожата

Див лосос

– омега-3, ги штити кожата, мозокот, очите, срцето и мускулите

Фстаци

– здрави масти, богати со протеини

Кафе

– ја намалува шансата за заболување од срцеви болести

Црвено вино

– содржи многу здрав оксидант наречен ресвератол кој е здрав за срцето и мозокот

Спанаќ

– богат со лутеин кој го спречува стареењето